Wyciskarki Do Owoców – Co Warto Wiedzieć?

Następnie zmiażdżone owoce lub warzywa są przeciskane przez sito albo przez filtr (co przyspiesza czyszczenie), niektóre firmy mają nawet dwa, w zależności od tego, czy chcemy uzyskać sok gęstszy, czy rzadszy. Już sama nazwa – wolnoobrotowe – mówi, że wykonują zdecydowanie mniej obrotów (od 40 do 300 na minutę) i mają dużą mniejszą moc, najczęściej od 150 do 400 W. Wrzucone do wyciskarki – w formie rozdrobnionej – składniki są miażdżone przez specjalny mechanizm typu wolno obracającej się spirali (śruby), która może się obracać w jedną lub w obie strony (zależnie od modelu wyciskarki), w wielu urządzeniach są to tzw.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów, to urządzenie, które podłączamy do prądu, dlatego przed zakupem wyciskarki do owoców warto wybrać odpowiednią moc urządzenia, która będzie decydowała sprawności jego pracy. Z pośród tego typu produktów dostępne są wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe i wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe Do codziennego użytku przy przygotowywaniu soków owocowych może sprawdzić się również sokowirówka. WYCISKARKA DO SOKÓW – BARTSCHER PROFESSIONAL – wyciskanie soku na dużą skalę- bez problemu wyciska sok z owoców i warzyw- warzyw nie trzeba przecierać- obudowa z stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego- otwór do napełniania XXL – 83mm- liczba obrotów na min – 3000- drobne sitko z stali nierdzewnej- idealna rozkosz z świeżych soków- pojemnik na odpady – 7 litrów-…

WYCISKARKA DO CYTRUSÓW Z POKRYWKĄ DOCISKOWĄ – SANTOS 70 Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering W zestawie: – demontowalna tacka ociekowa- opatentowany system sprzęgła do automatycznego… WYCISKARKA DO CYTRUSÓW Z POKRYWKĄ DOCISKOWĄ – SANTOS 10C Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering W zestawie: – demontowalna tacka ociekowa- opatentowany system sprzęgła do automatycznego… WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA 52 C – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej.

WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA 52 G – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej. WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA 38C – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej. WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA 38 – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej.

WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA 11C – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej. WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ELEKTRYCZNA – OTWARTA SANTOS Wyciskarka do cytrusów Santos idealnie nadają się do miejsc które świadczą usługi gastronomiczne.Idealne urządzenie do świeżej produkcji soków z cytrusów w barach , restauracjach , hotelach, catering więcej informacji poniżej. Jeśli pozwolimy bowiem, by w zakamarkach zalegały resztki owoców lub warzyw, to w ten sposób sami organizujemy pożywkę dla drobnoustrojów, które chcielibyśmy trzymać jak najdalej od naszego pożywienia.

Można wymienić więcej przykładów takich jak np. to, że korek niekapek przymocowany jest zwykłą śrubką, która pod wpływem kontaktu z sokiem może po prostu z czasem rdzewieć, albo że po 10 minutach wyciskania trzeba robić przerwę na schłodzenie wyciskarki… Otóż bardzo tanie wyciskarki zrobione są z taniego plastiku i najczęściej zawierającego szkodliwe bisfenole ( więcej toksycznym wpływie BPA na cały organizm przeczytasz w artykule Dr. Axe) , które mogą przedostawać się do soku. Jeżeli nasza kuchnia jest niewielkim pomieszczeniem i musimy rozsądnie planować zagospodarowanie poszczególnych szafek, kupując sokowirówkę lub wyciskarkę do soków dobrze jest zwrócić uwagę na wielkość określonego modelu.

Niektóre wyciskarki dwuślimakowe posiadają opcjonalne wyposażenie dodatkowe, które rozszerza ich funkcje możliwość homogenizacji, dzięki której przygotujesz pyszne dania (puree, pasztety, tofu etc.), desery (lody, sorbety, koktajle, musy, dżemy, masła orzechowe and so on.) oraz posiłki dla dzieci i niemowląt. Surowiec w postaci kawałków owoców lub warzyw jest tłoczony między nimi i starannie miażdżony, dzięki czemu uwalnia sok i składniki odżywcze zawarte w jego komórkach. Warto również zwrócić uwagę, że wiele modeli poziomych wyciskarek zaopatrzone zostało w szereg funkcji dodatkowych,: możliwość homogenizacji (czyli mielenia surowca bez oddzielania soku, w efekcie czego z wyciskanych owoców czy warzyw otrzymujemy przecier, konsystencji musu).

Sokowirówki, w których zastosowano takie komponenty nie tylko wyciskają mniej soku i są mniej efektywne, ale również mają tendencję do zapychania się przez co trzeba je częściej czyścić w trakcie pracy. Niekiedy lepiej zadowolić się nieco mniejszym uzyskiem soku, ale wyciskać codziennie, niż żadnym, kiedy nawet najbardziej wydajną wyciskarkę soków rzucamy w kąt z powodu kłopotliwego, zniechęcającego czyszczenia. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku wyciskarka soku – wyróżnia się najlepszą wydajnością (wyciska więcej soku w porównaniu z większością sokowirówek), pomimo że wyciśnięty miąższ usuwany jest w dogodny sposób, przez osobny wypust do podstawionego pojemnika na odpady, podczas gdy drugim wypustem wypływa gotowy sok.

Z drugiej jednak strony, przekłada się to na większy uzysk soku, ponieważ miąższ osadza się na ścianach sita i jest stale wyciskany podczas pracy sokowirówki. Niektóre sokowirówki działają w zamkniętym systemie usuwania miąższu ( gromadzi się on stopniowo na sicie – nie jest automatycznie usuwany do zewnętrznego pojemnika ), co niewątpliwie ogranicza ilość surowca, jaką możemy przerobić w jednym cyklu. Czy zamierzasz wypijać sok zaraz po wyciśnięciu i wystarczy do tego sokowirówka, czy raczej jest Ci potrzebna wyciskarka, z której sok nadaje się do przechowywania nieco dłużej?

Czy wolisz esencjonalny, nieco gęstszy sok, z mikrodrobinkami prawdziwych owoców i warzyw, jaki wyciska wyciskarka do soków? Downside pojawia się wtedy, gdy chcemy wycisnąć sok z warzyw liściowych czy ziół np. liści szpinaku, natki pietruszki, kapusty, pokrzywy, mleczu, a także drobnych owoców jagodowych np. porzeczki, maliny, jeżyny, borówki – nie każde urządzenie sobie z tym poradzi. Inny jest też czas potrzebny do uzyskania danej ilości soku, wydajność jaką zapewnia urządzenie (czyli ilość wyciśniętego soku z porcji surowca), jak i zakres gatunków owoców i warzyw możliwych do wyciśnięcia.

1. Wyciskarka pracuje na bardzo wolnych obrotach, a wyciskanie soku jest kilkuetapowe przez co sok jest gęstszy, smaczniejszy i zawiera znacznie więcej składników odżywczych w porównaniu do soku z sokowirówki. Aby mieć pewność, że sok zawiera duże ilości składników odżywczych, zainwestuj w wysokiej jakości wyciskarkę do soków Nie każda wyciskarka wolnoobrotowa wytwarza sok tej samej jakości.

http://www.artsites.com.pl/12/polecane-wyciskarki/

Leave a Reply

Dodaj komentarz